Artur Janosz - KIEROWCA

Artur Janosz

KIEROWCA

Polski kierowca wyścigowy. Jedyny Polak startujący w serii GP3 (zaplecze F1). Kilkukrotny Mistrz i Wicemistrz Polski w gokartach i wyścigach samochodowych. Obecnie kierowca zespołu Trident.

Marek Straszewski - FOTOGRAF

Marek Straszewski

FOTOGRAF

Fotograf i muzyk( Scary’n’Eddie). Ma na swoim koncie wiele sesji do polskich i zagranicznych magazynów, współpracuje ze znakomitościami świata mody, współtworzy prestiżowe projekty.

podinsp.mgr  Włodzimierz Mogiła - POLICJANT

podinsp.mgr Włodzimierz Mogiła

POLICJANT

Ekspert Wydziału Ruchu Drogowego Komendy Wojewódzkiej Policji w Katowicach, Absolwent Wydziału Prawa i Administracji Uniwersytetu Śląskiego. Realizuje zadania oraz jest autorem wielu programów profilaktyczno - edukacyjnych z zakresu bezpieczeństwa w ruchu drogowym.

Maria Strzelecka - ARTYSTA MALARZ

Maria Strzelecka

ARTYSTA MALARZ

Absolwentka ASP w Warszawie. Najpierw studiowała na Wydziale Konserwacji i Restauracji Dzieł Sztuki, później na Wydziale Grafiki. Dyplom z animacji w pracowni profesora Hieronima Neumanna, aneks z malarstwa w pracowni profesora Adama Styki. W trakcie studiów doktoranckich na tym samym wydziale. Autorka obrazów, plakatów i animacji.

Mirosław Hermaszewski - KOSMONAUTA

Mirosław Hermaszewski

KOSMONAUTA

Generał brygady Wojska Polskiego, kosmonauta – pierwszy i jedyny w dotychczasowej historii Polak, który odbył lot w kosmos. W czasie tej 8-dniowej misji dokonano 126 okrążeń Ziemi i zostało ustanowionych kilka rekordów Polski zatwierdzonych przez FAI. Otrzymał wiele odznaczeń i wyróżnień w tym m.in. Krzyż Komandorski Orderu Odrodzenia Polski.

Pascal Brodnicki - KUCHARZ

Pascal Brodnicki

KUCHARZ

Wybitny kucharz, autor pięciu książek związanych z gotowaniem, znany również z programów TV „Pascal po prostu gotuj" oraz „Smakuj świat z Pascalem” . Swoje doświadczenie zdobywał podróżując i pracując właściwie po całym świecie. Laureat nagrody Ministerstwa Spraw Zagranicznych Le trophée de l esprit alimentaire w 2008.

Zbigniew Zamachowski - AKTOR

Zbigniew Zamachowski

AKTOR

Jeden z najpopularniejszych aktorów swojego pokolenia, autor muzyki i tekstów piosenek. Grał między innymi w filmach Kazimierza Kutza ("Pułkownik Kwiatkowski", "Zawrócony", "Sława i chwała"), Krzysztofa Kieślowskiego ("Dekalog 10","Trzy kolory: Biały") oraz Andrzeja Wajdy. Jest laureatem licznych nagród, zarówno polskich ( Wiktory'93 i '96, Złota Kaczka'93, Nagroda Bardiniego'97) jak i zagranicznych.

Malina Sarnowska - MUZYK

Malina Sarnowska

MUZYK

Skrzypaczka, pedagog i animatorka życia muzycznego. Związana na stałe z Działem Edukacji Filharmonii Narodowej w Warszawie, gdzie tworzy i prowadzi koncerty i projekty edukacyjne. Współpracuje z wieloma innymi instytucjami kulturalnymi, prowadzi zajęcia umuzykalniające z dziećmi, a także szkolenia dla nauczycieli w Polsce i za granicą. Jest wiceprezesem Polskiego Towarzystwa Carla Orffa. Współautorka cykli edukacyjnych dla WSiP.

Michał Szydłowski - Pan Korek, NAUKOWIEC

Michał Szydłowski

Pan Korek, NAUKOWIEC

Swoją przygodę z fizyką zaczął od swobodnego spadku z osiedlowych drabinek. Bolesne ale szczęśliwe lądowanie zainspirowało go do dalszego zgłębiania praw natury. Kilkanaście lat później ukończył Fizykę Techniczną na Politechnice Śląskiej. Razem z zespołem szalonych naukowców podróżuje po Polsce przybliżając piękno nauki na odlotowych pokazach i pasjonujących warsztatach dla dzieci, młodzieży i dorosłych. Laureat nagród JM Rektora Politechniki Śląskiej w 2006 i 2007 r. oraz Ministerstwa Nauki i Szkolnictwa Wyższego i Polskiej Agencji Prasowej "Popularyzator Nauki" w 2014 r.